Dentysta da się lubić


Traktowany jak postać z filmu grozy. Pod drzwiami jego gabinetu, w którym kryje się sto wierteł, słychać jęki i krzyki. W poczekalni straszą plakaty z gigantycznymi wiewiórkami i jeszcze większą pastą do zębów. A jednak jest to osoba bardzo pożyteczna, a często wręcz przemiła. W końcu leczenie zębów wymaga nie tylko wiedzy, ale i delikatności.dentysta Poznań

Dla wpuszczonych w kanał
Wyobraźmy sobie leczenie kanałowe (skóra cierpnie na samą myśl). W zależności od tego, ile ząb ma korzeni, czeka nas kilka wizyt u stomatologa. Oczywiście, lekarz użyje znieczulenia i będzie pracować nad tym, aby oczyścić i wyleczyć każdy kanał. Po co pozbywać się martwego zęba, skoro można go uratować?

Estetyka się liczy!
Mniej chore zęby potrzebują nieraz borowania i plombowania. I tym zajmuje się dentysta. Jeśli natomiast denerwuje nas kamień nazębny, w usunięciu pomoże nam technik dentystyczny. W gabinecie dentystycznym można również zamówić usługę wybielania zębów czy wstawienia implantów, a także dopasowania aparatów, korygujących wady zgryzu. W końcu warto, aby nasze zęby wyglądały pięknie i zdrowo.

Pomocna proteza
Z wiekiem przychodzi czas, kiedy zaczynamy potrzebować protez. I tutaj nieodzowna staje się pomoc dentysty. Dobrze dopasowana proteza – i od razu wyraźniejsza mowa i lepszy apetyt (w końcu o wiele lepiej gryźć i przeżuwać posiłki, gdy aparat zębowy jest w porządku). No i – szczególnie ku uldze dam, które posunęły się w latach – usta się nie zapadają i wygląda się znacznie lepiej.

O zęby dbaj już dziś!
Wielu dentystów zachęca, aby oswajać dzieci z gabinetem stomatologicznym i zasadami dbania o swoje zęby. Niejeden z nich leczy nawet dzieci ze spektrum autyzmu, choć przy całym swoim uroku to trudni zawodnicy. Tak naprawdę warto badać swoje zęby i zapobiegać poważnym chorobom, jak próchnica i choroby przyzębia, skutkujące przedwczesna utratą uzębienia. Nieleczone choroby jamy ustnej prowadzą do innych schorzeń w całym organizmie, a poza tym powodują, że o wiele mniej się uśmiechamy. A przecież uśmiech to najlepszy kosmetyk!

Zobacz polecane: dentysta warszawa bemowo.