Kurtyny jako zamiennik wrót


Podczas wszelkiego rodzaju budów, remontów lub po prostu gdy chcemy oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego jednocześnie zachowując swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi na przykład wózkami widłowymi, ważną rolę odgrywa Kurtyna paskowa.
Kurtyna paskowa to idealny separator pomieszczeń o różnych przeznaczeniach. Przykładowo taka kurtyna na drzwi może zostać zamontowana, by oddzielić linię produkcyjną od często zakurzonego magazynu. Jednakże mogą być też zastosowane w budownictwie. Tutaj stosowane są raczej kurtyny przenośne z nieprzeźroczystego tworzywa osłaniającego przed szkodliwym światłem spawalniczym. Kurtyny spawalnicze zapewniają bezpieczeństwo innym osobom znajdującym się w pomieszczeniu, a w dodatku są łatwe w przenoszeniu i montowaniu.
Osłony z tworzyw sztucznych to idealna alternatywa dla ogromnych wrót, które są często otwierane i zamykane. Warto też dodać, że kurtyny skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń przez co w przypadku miejsc, z których wózki widłowe często wyjeżdżają na zewnątrz w okresach zimowych, montaż takiej może okazać się idealnym rozwiązaniem.