Przewozy do Holandii


Od kilkunastu lat możemy zaobserwować bardzo zauważalny trend w naszym kraju, który dotyczy wyjazdów młodych Polek i Polaków za granicę do państw zachodniej Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Holandia, Belgia, Dania czy też Francja. Z roku na rok coraz więcej bardzo młodych (jeszcze przed 30 rokiem życia) osób w Polsce decyduje się na podjęcie krótszej, a czasami nawet i dłuższej, pracy zarobkowej za granicą.

Najczęściej na taki krok decydują się osoby młode, bardzo często zaraz po ukończeniu studiów. Nierzadko praca za granicą jest pierwszą lub drugą pracą w życiu dla takiego młodego człowieka.

Z czego zatem wynika ta niesłabnąca, a wręcz z roku na rok rosnąca, popularność wielu sezonowych i tymczasowych stanowisk pracy w Niemczech, Holandii czy Belgii?

Nie ma jednego wyraźnego powodu, ale niemal wszyscy eksperci podają najczęściej dwa główne powody takiego stanu rzeczy. Pierwszym jest bardzo dobra sytuacja ekonomiczna w państwach szeroko rozumianego Zachodu. Mowa tutaj przede wszystkim o wyższych zarobkach, które potrafią być nawet 3-4 razy wyższe niż w Polsce jeżeli porównamy te same stanowiska. Oczywiście na dobrą sytuację ekonomiczną wpływa również dobra sytuacja na rynku pracy, dobra sytuacja mieszkaniowa, niskie i proste podatki oraz duże bonusy socjalne.

Drugim powodem jest przeciętna i niepewna sytuacja ekonomiczna w Polsce, która często przeraża lub nie satysfakcjonuje wielu polskich pracowników, a szczególnie tych młodszych, którzy mają większe wymagania i aspiracje.

Ogromny popyt na wyjazdy zarobkowe za granicę sprawił, że branża przewozowa w Polsce bardzo się rozwinęła, szczególnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Najpopularniejszymi usługami oferowanymi przez polskich przewoźników są oczywiście wyjazdy do naszego najbliższego sąsiada – przewozy pasażerskie do Niemiec od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a ceny potrafią zaczynać się już nawet od 200 złotych. Bardzo popularne są również przewozy do Holandii oraz przewozy do Belgii. Jeszcze kilka lat temu bardzo popularnym krajem była także Wielka Brytania i Norwegia.

Zobacz polecane: firma sprzątająca poznań.