Szkolenia BHP


Każdy, kto rozpoczyna pracę w nowym miejscu, musi dopełnić pewnych formalności. Trzeba podpisać umowę, czasem zrobić wymagane badania lekarskie i wreszcie zaznajomić się z przepisami bhp. Jest to niezbędne ze względu na bezpieczeństwo własne oraz współpracowników i całego miejsca pracy. W tym celu są organizowane odpowiednie szkolenia. Jeśli pracodawca nie zatrudnia specjalisty od bhp poznań, szkolenia są prowadzone przez firmy zewnętrzne.
Jednak szkolenie wstępne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to nie wszystko – często niezbędne są szkolenia, które mają tę wiedzę przypomnieć i czasem też uaktualnić.
Ważne jest też to, że każdy, kto zajmuje więcej, niż jedno stanowisko w firmie, powinien przejść szkolenia bhp pod kątem wszystkich stanowisk.
Niektórzy uważają, że przecież każdy wie, co robić podczas konkretnego zagrożenia. Tylko, że jeśli przychodzi co do czego wielu ludzi w pierwszej chwili naprawdę nie wie, co robić. Po odpowiednim szkoleniu, większość osób jest w stanie przywołać – nawet w kryzysowej sytuacji – odpowiednie informacje i według nich działać. Wielu pracowników przyznaje, że w obliczy kryzysu, to wiedza ratowała sytuację.
Wykonując obowiązki służbowe, należy umieć się zachować także w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.